جستجوی پیشرفته
جستجو در عنوان:
دستور غذاهای کاربران دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی مقالات سایت تبادل نظر کاربران کاربران سایت

جستجو در متن صفحات سایت توسط موتور جستجوی گوگل:

دستور غذاهای محبوب وبلاگ های آشپزی

دستورغذاهای محبوب کاربران

آخرین تبادل نظرهای آشپزی

دستور غذای خوب را چطور شناسایی کنیم؟

دسته بندی:  علم آشپزی

نوشته شده توسط: مزه لینک

1395/06/02

این روزها همه ما به دستور غذاهای بسیار زیادی در رسانه های مختلف دور و برمان دسترسی داریم. خیلی از این دستور غذاها بر خلاف ظاهرشان، وقتی در عمل امتحان می شوند نتیجه جالبی ندارند یا باب طبع ما نیستند. در این مطلب می خواهیم معیارهایی را برای تشخیص اینکه یک دستور غذا خوب است و ارزش امتحان کردن دارد یا نه تعریف کنیم.

با امکانات الان پیدا کردن دستور غذاهای متعدد راحت است. از تلویزیون و روزنامه و مجله گرفته تا سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایل و تلگرام و اینستاگرام و ... همه شان بخش هایی مربوط به آشپزی و دستور غذا دارند. آن چیزی که مهم است این است که از بین این همه دستور غذا وقت و مواد اولیه مان را صرف آنهایی کنیم که نتیجه خوبی می دهند. برای انتخاب دستور غذای خوب نکات زیر را در نظر بگیرید:

به تصویر غذا توجه کنید.اگر دستور غذا تصویری دارد می تواند مختصر و مفید تصوری از غذای نهایی به شما بدهد. ببینید اصلا به ظاهر این غذا می خورد که باب طبع شما باشد؟ مثلا عکسی از یک پیتزا با نان ضخیم برای کسی که طرفدار پیتزای ایتالیایی نازک است زیاد جذاب نیست.
البته دقت کنید خیلی وقت ها تصویر مربوط به همان دستور غذا نیست. ببینید رنگ و لعاب و ظروف و چینش عکس به سابقه ای که از منبع دستور غذا دارید می خورد یا نه.

منبع دستور غذا را بشناسید.سعی کنید نویسنده های دستورات آشپزی مورد علاقه تان را به خاطر داشته باشید. مثلا اگر قبلاً دستور غذاهای نویسنده ی یک صفحه اینستاگرام، کانال تلگرام، وبلاگ یا ستون روزنامه را چند بار امتحان کرده اید و خوشتان آمده است، احتمالاً دستورات دیگر آن نویسنده هم می تواند مورد اعتماد شما باشد.
البته این روزها بازار کپی کاری هم داغ است و خیلی ها فقط برای جلب خواننده و بیننده دستور غذاهایی که معلوم نیست روز اول چه کسی نوشته بوده را منتشر می کنند. به طور کلی بهتر است از این منابع برای پیدا کردن دستور غذا استفاده نکنید چون هیچ تضمینی در مورد نتیجه پشت آن نیست!

به مواد اولیه دستور غذا دقت کنید.همیشه مواد اولیه را با دقت مرور کنید. با خودتان تصور کنید اگر این طعم ها با هم ترکیب شوند چیز جالبی می شود یا نه. به مقدار مواد اولیه هم دقت کنید. مثلا کیکی که در مواد اولیه اش 6 تا تخم مرغ است احتمالا کمی بوی املت می دهد و اگر با این بو مشکل دارید شاید زیاد برای شما مناسب نباشد.

دنبال فوت و فن های آشپزی در دستور غذا باشید.دستور غذاهای حرفه ای معمولاً فوت و فن های دقیقی در مراحل مختلف دارند. مثلاً در پخت خورشت مهم است که ادویه های مناسب یا مقدار سرخ شدن یا آب پز شدن مواد را دقیقاً گفته باشد. یا در پخت کیک باید میزان و نوع مخلوط شدن مواد و حتی نوع و سایز قالب مشخص شده باشد. خلاصه فرق یک دستور غذا که یک غذای عالی در حد رستوران 5 ستاره تحویل می دهد با یک دستور غذا که تبدیل به غذایی بی مزه و بی بو و برنگ می شود در رعایت همین فوت و فن هاست. اگر دستور غذایی می بینید که فوت و فن خاصی را نگفته احتمال اینکه خیلی عالی از کار در بیاید کم است.

نظرات کاربران:

هنوز موردی ثبت نشده است.
ثبت نظر جدید: