جستجوی پیشرفته
جستجو در عنوان:
دستور غذاهای کاربران دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی مقالات سایت تبادل نظر کاربران کاربران سایت

جستجو در متن صفحات سایت توسط موتور جستجوی گوگل:

دستور غذاهای محبوب وبلاگ های آشپزی

دستورغذاهای محبوب کاربران

آخرین تبادل نظرهای آشپزی

با این روش ها برنامه غذایی تان را متنوع تر کنید

دسته بندی:  مهارت های آشپزی

نوشته شده توسط: مزه لینک

1395/06/11

اگر احساس می کنید برنامه غذایی خانه تان یکنواخت شده و دلتان را زده است و به دنبال طعم ها و غذاهای جدید هستید لازم نیست حتماً به رستوران بروید! در این مطلب پیشنهادات ساده ای برای تنوع بخشیدن به برنامه غذایی شما داریم.

از فر بیشتر استفاده کنید. خیلی ها از فر به ندرت و فقط برای پخت چند غذای خاص مثل پیتزا و لازانیا استفاده می کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید باید بدانید که خیلی از غذاها را می شود در فر آماده کرد که به دلیل روش پخت متفاوت طعم متفاوتی خواهند داشت. حتی بسته به میزان رطوبت و دمایی که در فر برای غذا ایجاد می کنید نتیجه های متنوع تری هم به دست می آید.

انواع گوشت سفید و قرمز، سبزیجات، پاستا و حتی خورشت و برنج را می توانید در فر بپزید. دمای فر که به راحتی قابل تنظیم است. برای بالا بردن رطوبت غذا هم گاهی اضافه کردن کمی مایع در غذا و گاهی پوشاندن در ظرف انجام می شود.

سعی کنید برای تنوع در غذاهایتان، دستور غذاهای پخت در فر را امتحان کنید و یا اگر کمی ماجراجو هستید خودتان پخت مواد غذایی مختلف در فر را با دما و رطوبت های مختلف امتحان کنید و ببینید برای هر غذایی چه روشی بیشتر باب طبع شماست.

نقش سبزیجات را جدی بگیرید. سبزیجات متنوعی را تهیه کنید و از آنها در بعضی غذاهایی که تا به حال استفاده نمی کردید استفاده کنید. منظور این نیست که فقط سبزیجات را به شکل آب پز دور غذا بچینید. شیوه پخت سبزیجات می تواند به تناسب غذای مورد نظر انتخاب شود. مثلاً می توانید سبزیجاتی که تا به حال استفاده نکردید، مانند کدو حلوایی، بروکلی، لوبیا سبز و ... را به صورت سرخ شده در خورشت مرغ استفاده کنید. یا سبزیجات تنوری شده در فر مثل پیاز، بادمجان، کدو، گوجه فرنگی و ... را در پاستا استفاده کنید. یا مثلاً از پوره سبزیجات پخته در ساخت سس ها و دیپ ها استفاده کنید.

پنیر های غذایی مختلف را در غذاهایتان استفاده کنید. تنوع پنیر های غذایی در دنیا بسیار زیاد است که چند تایی از انواع آنها مثل بلوچیز، پارمزان، گودا، کممبر و ... در ایران هم تولید می شوند و در فروشگاه های بزرگ مواد غذایی قابل تهیه هستند. اگر به جای اینکه همیشه از پنیر پیتزا(موزارلا) استفاده کنید، پنیر های غذایی دیگر را جایگزین کنید طعم های جدیدتری را تجربه خواهید کرد.

از انواع خمیرها استفاده کنید. اگر اهل پختن غذاهایی که پایه آنها خمیر است، مثل پیتزا، پیراشکی، پای و ... هستید بهتر است این غذاها را با خمیرهای جدید هم امتحان کنید. بعضی خمیرها به صورت آماده در بازار موجودند مثل خمیر یوفکا و خمیر هزارلا. مثلاً پیتزا یا پای را با خمیر یوفکا هم امتحان کنید.

از دیپ ها و سس های متنوع غافل نشوید. گاهی یک سس در کنار غذا طعم آن را از این رو به آن رو می کند. سس کچاپ و مایونز تنها سس های دنیا نیستند. شما می توانید دستور تهیه سس های بسیاری را که در کنار غذاها سرو می شوند امتحان کنید.

دیپ به مخلوط سس مانندی گفته می شود که معمولاً غذا یا خوراکی های دیگر را در آن می زنند و میل می کنند. گاهی فقط یک دیپ خوشمزه کنار یک خوراک ساده مثل سیب زمینی سرخ شد می تواند شام خوشمزه و متنوعی باشد.

نظرات کاربران:

هنوز موردی ثبت نشده است.
ثبت نظر جدید: