جستجوی پیشرفته
جستجو در عنوان:
دستور غذاهای کاربران دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی مقالات سایت تبادل نظر کاربران کاربران سایت

جستجو در متن صفحات سایت توسط موتور جستجوی گوگل:

دستور غذاهای محبوب وبلاگ های آشپزی

دستورغذاهای محبوب کاربران

آخرین تبادل نظرهای آشپزی

چطور غذای خوشمزه کم چربی بپزیم؟

دسته بندی:  تغذیه و سلامت

نوشته شده توسط: مزه لینک

1395/06/23

آیا غذای خوشمزه کم چربی هم وجود دارد؟ اگر به دلیل اضافه وزن یا علاقه به تناسب اندام یا نگرانی برای سلامتیتان شما هم به دنبال جواب این سوال می گردید، باید بدانید بله وجود دارد! در ادامه این مطلب با این غذاها آشنا شوید.

غذای کم چربی معمولاً چیزی نیست که در رستوران ها و سوپرمارکت ها پیدا شود. باید خودتان زحمت بکشید و آن را آماده کنید. یادتان باشد باید تعادلی بین مزه و چربی غذا ایجاد کنید. در اکثر دستور غذاها سلامت و کم چربی بودن غذا فدای مزه خوب می شوند. حالا وقتش است که سعی کنیم فقط "کمی" مزه را فدای سلامت غذا کنیم. در ادامه مثال هایی کاربردی از غذاهای پرچربی و روش های جایگزین برای کمی فدا کردن مزه و در عوض کاهش چربی غذا برایتان آورده ایم.


غذا: خوراک فیله مرغ و سبزیجات سرخ شده

جایگزین: مرغ را می توانید با روغن کمی سرخ کنید و بعد روغن اضافی آن را خارج کرده و در ظرف را بگذارید تا با دمای کم پخته شود. سبزیجات را هم می توانید با 1-2 قاشق روغن در سینی فر تنوری کنید.


غذا: سس پاستا(سس آلفردو) تشکیل شده از خامه ، کره، پنیر و آب پاستا برای رقیق شدن سس

جایگزین: کره را حذف کنید و سس را با خامه و پنیر کمتر تهیه کنید و به جای آب پاستا برای رقیق کردن، از شیر استفاده کنید.


غذا: سس سالاد/سالاد ماکارونی/الویه تشکیل شده از مایونز و روغن زیتون و آبلیمو

جایگزین: روغن زیتون را حذف کنید و شیر به جای آن استفاده کنید. بخشی از مایونز را می توانید بسته به ذائقه خودتان با ماست/خامه کم چرب جایگزین کنید. اگر داخل سالادتان مرغ دارید ممکن است کمی آب مرغ در سس سالاد را دوست داشته باشید.


غذا: مرغ/ماهی سوخاری در روغن

جایگزین: معمولاً دستورات مرغ/ماهی سوخاری اول گوشت را در یک سری مواد تر می زنند و بعد در مواد خشک(مخلوطی با پودر سوخاری) می غلطانند و بعد در حمام روغن سرخ می کنند. شما می توانید همین مواد تر و خشک را روی گوشت بزنید و گوشت را در سینی فر بگذارید و با قلمو روغن بزنید. هر چه روغن بیشتری روی گوشت بزنید طعم غذا بهتر خواهد بود؛ به هر حال از حمام روغن کمتر روغن می خورید!


غذا: میلک شیک با بستنی و شیر میکس شده

جایگزین: همه یا بخشی از بستنی را می توانید با شیر یخ زده یا موز یخ زده جایگزین کنید.


غذا: کرم ها و دسرها و بستنی های خامه ای

جایگزین: خیلی از دستورات دسرها و کرم ها و بستنی ها با استفاده از خامه قوام پیدا می کنند. در مقابل بعضی دستورات هستند که در کنار خامه، نشاسته یا تخم مرغ یا ژلاتین نقش قوام دهنده دسر را دارد. سعی کنید از دستورات دسته دوم استفاده کنید.

نظرات کاربران:

Amir
1396/04/15 -  14:25
با غذاي رژيمي زياد موافق نيستم ولي در كل خوب بود
ثبت نظر جدید: