جستجوی پیشرفته
جستجو در عنوان:
دستور غذاهای کاربران دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی مقالات سایت تبادل نظر کاربران کاربران سایت

جستجو در متن صفحات سایت توسط موتور جستجوی گوگل:

دستور غذاهای محبوب وبلاگ های آشپزی

دستورغذاهای محبوب کاربران

آخرین تبادل نظرهای آشپزی

معرفی اصطلاحات تزئین کیک

دسته بندی:  نویسنده مهمان

نوشته شده توسط: بهاره وحید

1395/10/06

اگر به مقوله تزئین کیک علاقمندید این مطلب را از دست ندهید. در ادامه این مطلب "بهاره وحید" نویسنده سایت spoon-feed baking بعضی از روش های جذاب و حرفه ای تزئین کیک را به شما معرفی می کند.


دنیای دکوراتوری و تزئین پر از تکنیک های جورواجوره که هر کدوم از اونها برای خودشون اسمی دارن. متاسفانه اغلب این تکنیک ها با اسم انگلیسیشون و بدون ترجمه وارد زبان فارسی شدن و گاهی ایجاد ابهام می کنن. در این متن پنج تا از پرکاربردترین تکنیک ها رو انتخاب کردم و یه توضیح کوتاهی دادم تا وقتی با این واژه ها مواجه می شید تصور بهتری داشته باشید.

1- ایربراش کردن Airbrushing:

اجرای این تکنیک با دستگاه ایربراش مقدوره. ایربراش، یک نوع قلموی فلزیه که با رنگ خوراکی پر می شه. این قلمو به یک پمپ باد متصله.

 ایربراش کردن

با تنظیم فشار و سرعت پمپ باد، رنگ ها با شدت و ضخامت های مختلف روی سطح کار اسپری میشن و ایجاد نقش و طرح می کنن.

 ایربراش کردن

2- تاپر کیک Cake Topper:

یکی از تکنیک های تزئین استفاده از تاپر برای روی کیک و کاپ کیکه. تاپرها، فیگورها یا وسایل تزئینی هستن که روی کیک و کاپ کیک قرار می دن. تاپرهای پلاستیکی بصورت آماده فروخته می شن یا می تونید تاپر مورد نظر رو با خمیرهای تزئینی مثل فوندانت یا با بیسکویت درست کنید.

 تاپر کیک .

3- استنسیل Baking-Stencils:

تکنیک استنسیل با استفاده از شابلون انجام می شه. توی این تکنیک شابلون رو روی کیک یا بیسکویت قرار می دیم، کرم کره ای یا رویال آیسینگ رو روش میمالیم و با این کار طرح روی شابلون رو به سطح کار انتقال می دیم.

 استنسیل

4- تکنیک دریپ (چکه کرده) Drip Cakes:

تکنیک دریپ Drip با نوعی سس مثل گاناش شُل، سس کارامل، سس های ژلاتینی، رویال آیسینگ و یا هر آیسینگی که قابلیت چکه کردن داشته باشه و درعین حال خیلی روون نباشه ایجاد می شه. در این تکینیک سطح کیک با سس پوشیده می شه و این سس از دیواره های کیک به صورت نامنظم چکه می کنه.

 تکنیک دریپ (چکه کرده)

5- تکنیک رافل Ruffle:

رافل به معنی چین دادنه. طرح رافل می تونه با کرم های مختلف و با استفاده از ماسوره های رافل انجام شه و یا با چین دادنِ نوارهایی از خمیرهای شکری (فوندانت و گامپیست). تکنیک چین دادن می تونه برای ایجاد فرمی خاص مثل دامن یا برای تزئین کلی به کار بره.

 تکنیک رافل

نظرات کاربران:

Amir
1396/04/15 -  14:23
خيلي زيبا بود و كاربردي
ثبت نظر جدید: